ÇORAP KOVANI –  DAR PUS YUVARLAK ÖRGÜ MAKİNESİ – YUVARLAK ÖRGÜ MAKİNESİ YEDEK PARÇA & ÇELİK

Temelleri 1950’li yıllarda atılmış olan firmamızda yedek parça üretimi 1976 yılına kadar kurucumuz Ali Rıza İpekçi tarafından el mahireti ve iptidai cihazlarla yapılıyordu. 1976’dan sonra kurucumuzun oğlu Hüseyin İpekçi’nin yüksek öğrenimini tamamlamasıyla farklı bir yapı ve performansa büründü.

1976’dan 1983’lere kadar tekstil sektörünün dışındaki sektörlere ait bazı cihaz, makina ve yedek parça üretmekle beraber, özellikle 1984’ten sonra tamamen yedek parçalarının üretimine geçildi.

Tekstilin sadece ülkemizde değil, dünyada da en önemli sektörlerin başında yer alması ve Türkiye’deki örgü makinalarının yedek parçalarının hem çok pahalı hem de teslim süresinin uzun sürmesi İPEKÇİOĞLU’nun sektörün bu dalında ihtisaslaşmasına neden oldu.

İlk kuruluş yıllarında sadece müşterilerinin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik, iptidai makinalarla yapılan üretim yıllar içinde hem kalite hem de kısa süre ve daha uygun fiyatla müşteriye yansımaya başlamıştır. Firmamız en son teknolojiyle üretilmiş olan makineleri kullanarak yapılanların daha mükemmelini yapması dış pazarlara açılmasına olanak sağlamıştır. Bugün üretiminin %80’lik bölümü CNC tezgahlarla yapılmaktadır ve alınan ISO 9001:2000 kalite belgesiylede uluslararası bir kalite seviyesine ulaştığımız ispatlamaktadır.